Bebekler İçin Akıllı Çorap – Owlet

0

Teknoloji her geçen gün ilerliyor ve hayatımıza yenilikler katıp kolaylaştırmaya devam ediyor. Sizlere bu yazımızda bebek sahiplerinin işlerini oldukça kolaylaştıran giyilebilir bir teknoloji olan akıllı çoraplardan bahsedeceğiz.

Giyilebilir teknoloji ürünleri denince aklımıza genelde akıllı saatler geliyor. Ancak giyilebilir teknoloji ürünlerinin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bunlardan biri de bebekler için geliştirilen akıllı çoraplar. Brigham Young Üniversitesi’den Jacob Colvin’in geliştirmiş olduğu akıllı çoraplar bebek sağlığı konusunda ebeveynlere yardımcı oluyor.

Jacob Colvin ve ekibi tarafından geliştirilen Owlet bebek çorapları, özellikle gece uyurken bebeğin uyku kalitesini, oksijen kalitesini ve nabız düzeyini kontrol etmeyi sağlıyor. Owlet akıllı bebek çorapları için hastanelerde kullanılan tıbbı cihazların giyilebilir teknolojiye dönüştürülmüş hali diyebiliriz.

Bebekler için geliştirilen bu akıllı çorapların sıklıkla kirlenebileceği düşülmüş ve ürünler yıkanabilir olarak üretilmiş. Akıllı çoraplar, iOS ve android uygulamasıyla beraber çalışıyor ve anormal durumlarda bildirim gönderiliyor. Ayrıca uygulama sayesinde bebeğin verileri kayıt altında tutuluyor.

Owlet akıllı çorapları ilk etapda iOS cihazlar için uyumluydu ancak şuan Android için Beta sürümü yayınlandı. Owlet akıllı ürünleri şuan amerikan bir e-ticaret sitesi üzerinden satılıyor. Türkiye’ye de kargo yapılıyor ancak bunun için ek ücret ödemeniz gerektiğini belirtelim. Buradaki bağlantıdan ürünün resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.