Otomatik Yumurtlama Hesaplama

3

Aşağıdaki Otomatik Yumurtlama Hesaplama aracını kullanarak yumurtlama tarihinizi (döneminizi) öğrenebilirsiniz.

Yumurtlama, yumurtalıklardan birinin bir yumurta bıraktığı zamandır. Eğer bu yumurta bir sperm tarafından döllenir ve rahim içine transfer olursa hamilesiniz demektir.

Ne zaman yumurtlayacağınızı tahmin etmek için kusursuz bir yöntem yoktur. Ancak, en olası yumurtlama zamanını tahmin etmenin birkaç yolu vardır. Bu nedenle cinsel açıdan buna göre zaman ayarlamaya çalışabilir ve hamile kalma şansınızı artırabilirsiniz.

Adet döneminiz düzenli ise – her defasında aynı gün sayısı – takvim yöntemini (Standart Gün Yöntemi olarak da bilinir) deneyebilirsiniz.

Ne zaman yumurtlayacağınızı tahmin etmek için bir sonraki döneminizi beklediğiniz andan itibaren 14 gün geri sayın. Verim açısından en yüksek yumurtlama döneminiz, yumurtlama gününün başlangıcı ile önceki beş günü içerir. Örneğin, 1. gün, adet döneminizin ilk günüyse ve 28. günde, sonraki döneminizi beklemeden önceki gün, 10-15. günleri içerir.

Yumurtlama hesaplama yöntemi en verimli döneminizi tahmin etmenin en sağlıklı yoludur. Böylece yumurtlama hesaplama yöntemini / bu yöntemi kullanarak kolay ve ücretsiz olarak en verimli döneminizi takip etmenin mümkün olduğunu görebilirsiniz. Hala denemek için düşünüyorsanız ve acele etmiyorsanız denemeye değer olduğunu fark edeceksiniz.